Dr. Csaba Podlupszki Autor: Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ

Detoxikácia organizmu | Prečo je potrebná?

V dnešnej dobe sa čoraz častejšie hovorí o tom, prečo je očista organizmu taká dôležitá. Pre prevažnú väčšinu ľudí je už prirodzené, že z času na čas podstúpia nejakú detoxikáciu organizmu. Už nás ani neprekvapuje, keď na jar či na jeseň sú všetky noviny plné návodov na rôzne detoxikačné kúry. Napriek tomu sa len málokedy zamýšľame nad tým, čo je vlastne detoxikačná kúra a prečo ju náš organizmus potrebuje.

Detoxikácia organizmu na každý deň

detoxikacia 1Očista organizmu nie je moderným vynálezom vedcov. V ľudskom organizme prebieha neustála prirodzená očista. Počas prirodzenej detoxikácie sa vylučovaním odstraňujú toxické a organizmus zaťažujúce látky spolu s nadbytočnými látkami. Viaceré naše orgány sú „špecializované” na prirodzenú detoxikáciu. Najdôležitejšou úlohou pečene, obličiek a čriev je triedenie nežiaducich látok v tele, ich dočasné skladovanie a následné vylúčenie z organizmu.

Pečeň má dve funkcie. Jednou z nich je čistenie pretekajúcej krvi od toxických látok a druhou úlohou je produkovanie žlče na trávenie tukov. Pečeň je schopná oddeľovať látky potrebné pre organizmus od škodlivých látok, filtruje z krvi zvyšky rôznych liekov, chemikálií, umelých prídavných látok a iných nežiaducich zložiek. Nejaký čas sa v pečeni zdržujú, priebežne sa ich však snaží zbaviť cez pokožku, obličky a pľúca.

Keď začneme s detoxikáciou, naším prvým krokom musí byť odľahčenie činnosti pečene, lebo všetky toxické látky, ktoré sa v našom organizme nachádzajú a počas procesu očisty odstraňujú, prechádzajú pečeňou. Keď je pečeň preťažená, nebezpečné toxíny sa dostávajú späť do telesných tkanív.

Druhým krokom je čistenie obličiek od obličkových kameňov a piesku. V obličkách sa toxíny neuskladňujú. Častý problém s obličkami je, že kvôli veľmi nízkemu príjmu tekutín sa moč príliš zahustí a tiež to, že čistá voda tvorí iba malé percento konzumovaných tekutín. Na to, aby obličky mohli vylučovať toxické látky, potrebujú dostatočne mokré prostredie, ktoré môžeme zabezpečiť len pitím čistej vody dobrej kvality.

Keďže sa náš organizmus neustále detoxikuje, samotná očista tela nie je proces, ktorý musíme naštartovať my samotní. Našou úlohou je skôr pomáhať organizmu, aby mohla prebiehať plynulá detoxikačná kúra, keďže svoj tráviaci systém a tým aj celý organizmus neustále zaťažujeme škodlivými prídavnými látkami modernej doby.

Dôsledkami modernej doby, v ktorej žijeme, a veľkému množstvu syntetických toxických látok, s ktorými sa náš tráviaci systém nikdy predtým nestretol, sú zápcha a rôzne iné tráviace ťažkosti. Detoxikačná kúra má za cieľ odstrániť z organizmu práve tieto nebezpečné a škodlivé látky.

"Detoxikáciou organizmu získame nielen pocit očisty a odľahčenia organizmu, ale získame aj späť svoju stratenú silu a chuť do života."

K nahliadnutiu notársky overenej recenzie kliknite na pečiatku.
detoxikaciou-organizmu-ziskame-nielen-pocit-ocisty-a-odlahcenia-organi 1

Od skončenia Lekárskej fakulty v roku 1981 pracujem ako chirurg a vo svojej činnosti sa venujem hlavne ochoreniam tráviaceho traktu, predovšetkým ochoreniam hrubého čreva a konečníka. Absolvoval so atestáciu z chirurgie I. a II. stupňa. Následne som si doplnil špecializáciu atestáciami z detskej chirurgie a gastroenterologickej chirurgie. V súčasnosti už 14. rok vykonávam funkciu primára chirurgického oddelenia. Vo svojej praxi sa čím ďalej tým viac stretávam s ochoreniami hrubého čreva a konečníka, ktoré sú až v takom pokročilom štádiu, že vyžadujú operačné riešenia, čo z môjho pohľadu predstavuje zanedbanú prevenciu a včasné konzervatívne liečenie. Pacienti často až pri komplikáciách alebo po operácií zistia, že uvedenému stavu mohli zabrániť správnou životosprávou a prostriedkami očisty organizmu, čo predstavuje program Clean Inside a detoxikačný program ToxiClean. Zo svojej skúsenosti môžem pacientov upozorniť na najčastejšie chyby ich životného štýlu. Je to predovšetkým nezdravé stravovanie, kde strava obsahuje málo čerstvého ovocia, zeleniny, veľa bielkovín a tukov vo forme mäsa, mäsových výrobkov a údenín. Málo tekutín cez deň spolu s príjmom nízkozbytkovej stravy vedie k spomaleniu peristaltiky hlavne hrubého červa, k poruchám vyprázdňovania stolice, zápche, ku vzniku divertikulárnej choroby hrubého čreva, chronickej trhliny konečníka, ku vzniku zlatej žily a podporuje aj vznik rakoviny hrubého červa a konečníka. Program Clean Inside alebo detoxikačný program ToxiClean nás naučí správne sa stravovať, hlavne prijímať dostatok tekutín počas celého dňa a zároveň naštartuje činnosť čriev, čo môžem pacientom doporučiť z vlastnej skúsenosti. Detoxikáciou organizmu získame nielen pocit očisty a odľahčenia organizmu, ale získame aj späť svoju stratenú silu a chuť do života. Detoxikácia organizmu a čriev má z pohľadu lekára aj celý rad výborných medicínskych účinkov. Predovšetkým je to detoxikácia organizmu, posilnenie imunity a aj protirakovinový efekt. Pravidelné vyprázdňovanie a očista hrubého červa je najlepšou prevenciou vzniku rakoviny hrubého červa a konečníka, ktoré v našom regióne zaznamenali v poslednom čase enormný nárast.

Zápcha a poruchy vyprázdňovania

Rodičia už dieťa od útleho veku musia svoje dieťa naučiť pravidelne mať stolicu. To znamená pravidelne denne sa vyprázdňovať, najlepšie v určitý čas. Najideálnejšie je to ráno po vstávaní. Pohár vody na prázdny žalúdok môže byť štartovacím mechanizmom defekačného reflexu. Ak to deti nenaučíme, budú mať po celý život problémy s vyprázdňovaním ( defekáciou). Program Clean Inside a detoxikačný program ToxiClean okrem pozitívneho očistného účinku hrubého čreva a konečníka i celkovej detoxikácie organizmu nás naučí k niektorým kľúčovým zásadám správnej životosprávy a to je prijímanie dostatku tekutín a vysokozbytkovej stravy. Z utrpenia ťažkej a bolestivej defekácie sa stane krátky a rýchly proces vyprázdnenia, očisty a pohody. Opakované zápaly hrubého čreva z divertiklov, opakované krvácanie zo zlatej žily alebo iné nepríjemné komplikácie ako bolestivé trombózy a prepadávanie sliznice konečníka po stolici sa stávajú minulosťou. U niektorých pacientov bolestivá a krvácajúca trhlina konečníka sa behom krátkej doby sama zhojí.

MUDr. Gustáv Škodáček
Komárno, 2015-04-19

Pokiaľ si chcete prečítať ďalšie, (notárom overené) referencie zákazníkov na tému, kliknite na nasledovný odkaz:
Detoxikácia referencie

Súvislosť medzi stravovaním a detoxikáciou

Keby sme konzumovali len kvalitnú stravu výhradne z prírodných zdrojov, keby sme sa dostatočný čas zdržiavali na čerstvom vzduchu, keby sme pili dostatočné množstvo čistej vody a keby sme sa pravidelne pohybovali, bola by to šanca, aby sa náš organizmus základnými očistnými a ochrannými procesmi sám dokázal zbaviť nežiaducich toxínov.

Žiaľ, toto v dnešnej dobe môže byť len snom, ku ktorému sa dokážeme buď iba priblížiť, poprípade ho dosiahnuť len s veľkými problémami, alebo vôbec nie. Práve preto je kompletná očista tela nášho organizmu našou dôležitou úlohou, lebo za vlastný zdravotný stav sme zodpovední iba my sami. Aby bol náš zdravotný stav dobrý, bolo by ideálne z času na čas odľahčiť nášmu organizmu od záťaže tým, že sa pár dní budeme postiť a jesť ľahké diétne jedlá.

Žiaľ, priemyselná výroba potravín, množstvo reštaurácií s rýchlym občerstvením a franšízových pekární, používanie umelých prísad do jedál natoľko zaťažujú náš organizmus toxickými látkami, že naše detoxikačné orgány už nedokážu zbaviťorganizmus toxických látok prirodzenou cestou.

Naše stravovacie zlozvyky, uponáhľaný spôsob života, nezdravé stravovacie návyky, príliš jednotvárna strava zaťažujú náš organizmus, na čo organizmus evolučne nie je pripravený. Aj stav našej psychiky môže mať vplyv na fungovanie tráviacich orgánov, vďaka čomu sa zvyšuje výskyt napr. žalúdočných vredov.

Žlčové cesty vedúce z pečene do dvanástnika v dôsledku moderného životného štýlu zhrubnú, čo potom zabraňuje vyprázdňovaniu, preto nedostatok žlče nespôsobuje ťažkosti iba v črevách, ale zaťažuje aj pečeň. Pri vzniku žlčových kameňov lekári odstránia aj žlčník, a táto operácia naruší proces trávenia tukov.

Často by však detoxikačná kúra, alebo zdravšia životospráva mohla pomôcť tomu všetkému predísť. Správne zvolená detoxikačná kúra totiž pomáha nášmu organizmu nadýchnuť sa, odstráni z neho premnožené parazity a v priebehu rokov nahromadené toxíny. Účinnosť detoxikácie sa objaví už o pár dní: cítime sa ľahší, zdravší a voľnejší.

Pokiaľ by ste chceli čítať články súvisiace s touto témou, kliknite na kľúčové slová: Zápcha | Detoxikácie | Očistou čriev

Detoxikujme zmenou životného štýlu!

detoxikacia 2Za nahromadenie toxických látok v organizme nezodpovedá len veľké množstvo škodlivých zložiek, ale môže za to aj nedostatok fyzickej aktivity, v dôsledku toho spomalený krvný obeh, a tým aj spomalené vylučovanie. Aj preto je veľmi dôležité, aby sme procesy detoxikácie, ktoré v našom organizme prebiehajú neustále, podporovali pomocou nejakého doplnkového riešenia, aby bola prirodzená očista organizmu efektívnejšia. Na to je veľmi dobrá účinná a kompletná detoxikačná kúra – Program ToxiClean.

V prvom rade to, na čo treba dávať pozor a čo prakticky ani nevyžaduje žiadne finančné investície je, aby sme denne vypili 3 litre vody. Každý deň sa aspoň pol hodiny zdržujme na čerstvom vzduchu, aby sme zabezpečili prívod kyslíka a aby sme vyčistili svoje pľúca od toxínov.

Hýbme sa každý deň, a to aj vtedy, keď máme málo času! Pripravme si jeden krátky a jeden dlhý program na cvičenie a cvičme ten, na ktorý máme momentálne čas (samozrejme, týždenne aspoň trikrát dlhý program).

Znečistenie čriev často súvisí s výskytom rôznych parazitov, napr. črevných parazitov, ktorých prítomnosť v črevách nespôsobuje výrazné príznaky. To, že sme infikovaní parazitmi, nenaznačuje obvykle takmer nič, ale bohužiaľ parazity nám z tráviaceho traktu nepozorovane odsávajú dôležité živiny. Keď sa v našich črevách nachádzajú parazity, šetrnými liečbami ich nedokážeme odstrániť, na ich odstránenie potrebujeme účinný detoxikačný program. Pri zostavení každého seriózneho detoxikačného programu vývojári myslia aj na odstránenie parazitov z organizmu.

To, že náš organizmus je znečistený toxickými látkami, po čase vyvoláva aj určité symptómy. Rôzne tráviace ťažkosti a brušné problémy (nadúvanie, zápcha, hnačka, tvorba plynov, nevoľnosť, vracanie) môžu poukazovať na to, že naše orgány sú príliš znečistené. Keď sa u človeka prejavia tieto príznaky, odporúča sa začať detoxikovať pomocou prípravkov vysokej účinnosti. K tomu nám môže pomôcť pôst, detoxikačné liečivé čaje a výživové doplnky z liečivých byliniek.

Wellness priemysel so špecializáciou na podporu zdravého stravovania vyvinul kompletné kúry na rozsiahlu a efektívnu detoxikáciu. Pomocou detoxikačnej kúry ToxiClean môžeme dosiahnuť kompletnú detoxikáciu organizmu, pretože uskutoční komplexnú a dôkladnú očistu pomocou prípravkov, ktoré boli vyrobené z najúčinnejších a najkvalitnejších prírodných surovín.

Aby prirodzená detoxikačná kúra mohla prebiehať správnym tempom a so správnou účinnosťou, podporme náš organizmus, ktorý namáhavo bojuje s toxickými látkami a nečistotami, detoxikačnou kúrou. Detoxikačnú kúru ToxiClean, tak ako to má v pomenovaní, môžeme užívať len ako kúru. Čo je však veľmi dôležité, aby sme ani medzi dvoma kúrami nepoľavili: naďalej sa zdravo stravujme a pravidelne cvičme, čím môžeme predísť ďalším tráviacim ťažkostiam.

Na základe Vašich predchádzajúcich vyhľadávaní Vám odporúčame nasledovné produkty.
Program ToxiClean
Program ToxiClean

Širokospektrálny detoxikačný program ToxiClean bol vyvinutý tak, aby spolu s programom Clean Inside ešte účinnejšie čistil a detoxikoval vnútorné orgány.

88 €
Podrobnosti
Vložím do košíka
Detox Vital
Detox Vital

Dopĺňa do organizmu potrebné živiny - vitamíny, minerálne látky a zelenú rastlinnú potravu, čím pomáha v prirodzenom procese detoxikácie.

33 €
Podrobnosti
Vložím do košíka
Swiss Probiotix Max
Swiss Probiotix Max

Podporuje fungovanie vašej tráviacej sústavy a imunitného systému v každej kapsuli 25 miliardami živej kultúry, 12 starostlivo vyberanými kmeňmi probiotických baktérií.

34 €
Podrobnosti
Vložím do košíka
NaturalSwiss =
Produkty spolu:
0