Dr. Csaba Podlupszki Autor: Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ

Prečo je dôležitá detoxikácia organizmu? | Detoxikácia tela podomácky

Ročne dvakrát je detoxikácia organizmu dôležitá

V našom tele sa z času na čas nahromadia toxické látky a škodlivé mikroorganizmy, ktoré oslabia náš imunitný systém. V tomto prípade urobí dobrú službu detoxikácia, ktorá účinne, a predsa šetrne pomáha.

Na začiatok len toľko, že keď je cieľom detoxikácia organizmu, spomeňme si na to, že detoxikačná kúra je účinná vtedy, keď je s ňou spojená aj očista čreva. Komplexná detoxikačná kúra odstráni okrem toxínov aj škodlivé usadeniny v hrubom čreve a parazity, čím pomáha napraviť aj rovnováhu črevnej flóry a v značnej miere posilňuje imunitný systém. Očista organizmu podomácky je možná tiež.

Prečo je potrebné detoxikovať? Prečo sa detoxikácii organizmu pripisuje taká dôležitosť?

Hlavnou úlohou tráviaceho systému je zužitkovanie prijatej potravy a následné doručenie vitamínov, stopových prvkov a minerálnych látok vyťažených zo živín k bunkám. Počas tohto vznikajú nečistoty, ktoré sa z hrubého čreva vylúčia spolu s toxínmi stolicou. Prirodzená detoxikácia je normálnou fyziologickou funkciou organizmu, bez nej by sme neboli nažive. V dôsledku moderného životného štýlu sa, žiaľ, do nášho organizmu dostane toľko škodlivých látok (myslíme tým na hotové jedlá, polotovary a jedlá zo stánkov rýchleho občerstvenia, sladené nealkoholické nápoje, alebo mastné jedlá, taktiež na málo pohybu), čo už prirodzená detoxikácia nedokáže eliminovať. Toto nedokáže eliminovať ani zdravá strava, jednoducho nie je možné zostaviť taký jedálny lístok, ktorým by sme sa mohli vyhnúť nahromadeniu toxínov (hlavne v pečeni a črevnom trakte). Pokiaľ sa toxíny a nahromadené usadeniny nevedia dokonale vylúčiť, skôr či neskôr sa môžu objaviť rôzne nepríjemné príznaky a ochorenia.
Na absenciu detoxikácie môžu upozorniť tráviace problémy, opakujúca sa zápcha, nadúvanie, hnačka, bolesť brucha, zápach z úst, tiež častá bolesť hlavy, infekcia hubou Candida, vyrážky na pleti. Potrebu detoxikácie signalizuje aj prítomnosť parazitov, zlá nálada, podráždenosť, únava, prítomnosť rôznych zápalov, ale aj to, keď často ochorieme na infekčné ochorenia, často prechladneme, máme horúčku, alebo nás bolí hrdlo. Jednou z príčin oslabenia imunitného systému je narušenie rovnováhy črevnej flóry, čo sa môže odvíjať od nezdravej výživy a nahromadenia toxických látok v hrubom čreve. Prítomnosť toxínov a usadenín nahromadených v hrubom čreve – pri látkovej výmene parazitov nachádzajúcich sa v črevných usadeninách sa tiež produkujú toxíny – môže priamo súvisieť so vznikom rakoviny hrubého čreva. Včas vykonaná, potom pravidelne opakovaná detoxikácia a očista čreva výrazne znižujú riziko vzniku rakoviny. To znamená, že pomocou správne vykonanej detoxikačnej kúry sa môžeme zbaviť mnohých ťažkostí, alebo zmierniť nepríjemné príznaky. Rovnako dôležité je aj to, že detoxikácia tela môže predísť vzniku celého radu problémov.

"Po očiste organizmu sa cítim ako znovuzrodený."

K nahliadnutiu notársky overenej recenzie kliknite na pečiatku.
po-ociste-organizmu-sa-citim-ako-znovuzrodeny 1

Vážená spoločnosť NaturalSwiss, chcem sa vám poďakovať za umožnenie užívať prostriedky na očistu organizmu, ktoré som si od vás kúpil po prvý raz pred 4 rokmi. Momentálne užívam už tretiu sadu a môžem všetkým ľuďom, ktorí trpia doposiaľ neodhalenými, skrytými usadeninami v tele, len vrele odporučiť. Rovnako som v minulosti netušil, čo všetko sa v tele môže ukrývať, až užívanie vlákniny a s tým spojené javy mi otvorilo oči. I keď by som nikdy nepovedal, že v mojom pomerne mladom veku sa niečo podobného môže stať aj mne a v črevách sa mi tiež usadzujú nečistoty. Po očiste organizmu sa cítim ako znovuzrodený. Preto ešte razu – veľmi pekne ďakujem.

Antonín Mudrák
Luhačovice, 2015-01-12

Pokiaľ si chcete prečítať ďalšie, (notárom overené) referencie zákazníkov na tému očista hrubého čreva, kliknite na nasledovný odkaz:
Detoxikácia referencie

Ktorý je najlepší detoxikant?

Detoxikácia organizmu je možná aj podomácky

Detoxikácia organizmu doma sa dá urobiť mnohými metódami. V podstate si môžeme vybrať ktorúkoľvek, svoj cieľ viac alebo menej dosiahneme. Otázkou je iba to, koľko času a energie tomu chceme venovať, ale nie je ľahostajným ani to, ako sa staviame k prípadným nepríjemnostiam, ktoré kúru sprevádzajú.

Diéta s vysokým obsahom vlákniny: Zeleninové a ovocné diéty bohaté na vlákninu sú čoraz populárnejšie. Vláknina pomôže odstrániť usadené nečistoty a iné toxíny, čistí črevá, taktiež prispieva k prevencii vzniku divertikulitídy. V prípade, že naša strava neobsahuje dostatok vlákniny, môžu vzniknúť rôzne nepríjemné ťažkosti, alebo dokonca aj vážne ochorenia. Spomedzi nich je najčastejšia zápcha, chronické tráviace poruchy, hemoroidy, divertikulitída, nádory hrubého čreva, nadváha, cukrovka a ochorenia srdca.

Tekutinový pôst: Síce si vyžaduje vážne odhodlanie a výdrž, stojí za tú námahu, pretože dobre vykonaný tekutinový pôst osvieži telesne aj duševne, prispeje k zníženiu hmotnosti. Jeho vplyvom môže váha ukázať menej až o pár kilogramov. Základným pravidlom je, že prijímať môžeme výlučne tekutiny, čo znamená 3-4 litre ovocnej, alebo zeleninovej šťavy miešanej s minerálnou vodu. Prospeje šťava z mladej pšenice, mrkvová, cviklová a kapustová šťava, ale aj miešané šťavy: mrkva s pomarančom, cvikla s jablkom, zeler s jablkom a citrónom. Popri tom si doprajme aj liečivé čaje, hlavne čaje s detoxikačným účinkom, akými sú ibištek, krušina a lopúch.
Neodporúča sa pre tých ktorým imunitný systém nefunguje správne, sú slabí, chorí. Navyše tekutinový pôst je ťažké vykonať do konca, mimoriadne zaťažuje organizmus, preto je počas dlhšie trvajúcej kúry nevyhnutný dohľad lekára.

Detoxikácia citrónom: Nižšia hmotnosť, viac energie, väčšia radosť, a to všetko za desať dní – takto znie slogan klasickej citrónovej kúry, ktorá skutočne nielen sľubuje. Z limonády ochutenej javorovým sirupom a kajenským korením vypime denne aspoň 1,8 litra, čiže šesť porcií. V recepte sa na konci dňa odporúča čaj s laxatívnym účinkom, kým ráno slaná voda, ku ktorej budeme potrebovať liter vody a dve čajové lyžičky morskej soli bez jódu. Toto množstvo už naštartuje stratu hmotnosti, dvojnásobok sa odporúča v tom prípade, pokiaľ chceme aj detoxikovať. Pokiaľ sme diétu ukončili, ku konzumácii tuhých jedál sa vracajme postupne, najlepšie je, keď začneme surovou zeleninou a ovocím.

Purgácia/prečistenie: Prečistenie hrubého čreva pomocou čaju z niektorých liečivých rastlín (kvet bazy čiernej, bazová kôra, senna, krušina, Aloe vera), alebo inou látkou s laxatívnym účinkom (ricínový olej, olej z ľanových semienok). I keď metóda funguje, nesprávne vykonaná purgácia môže spôsobiť viac škôd ako osohu, najväčším rizikom je dehydratácia, alebo poškodenie obličiek.

Klystír: Vstreknutie tekutiny do konečníka rozhodne nie je najpríjemnejšou formou detoxikácie.

I keď viacmenej môžu všetky metódy pomôcť odstrániť toxíny, väčšina očistných kúr na základe zmeny jedálneho lístka vyvinie svoje blahodarné účinky až po istom čase. Jedine pravidelný a hĺbkový detoxikačný programmôže pomôcť v tom, aby sme sa týchto látok zbavili, a aby sme zabránili ich opakovanému usadeniu. To však neznamená, aby sme nežili zdravo. Práve naopak. Vhodná životospráva a každodenný pohyb zvyšuje účinnosť detoxikácie.
Našťastie existujú také, pre každého dostupné, detoxikačné programy, ktoré šetrne, napriek tomu účinne odstránia nahromadené toxíny a nečistoty, a ktoré zároveň zosilnia účinky prirodzených detoxikačných procesov organizmu. Tieto prípravky zložené z výlučne prírodných zložiek sa okrem detoxikačnej kúry postarajú aj o očistu čreva: zbavia nás nečistôt, ktoré brzdia metabolizmus a rozmnožovanie dobrých baktérií črevnej flóry, a v nich žijúcich parazitov. V najúčinnejších programoch sú na každú fázu kúry určené konkrétne produkty, tieto prispievajú aj k doplneniu živín, ktoré chýbajú v dôsledku nedostatočného trávenia.
Skôr, ako sa rozhodneme pre niektorú detoxikačnú kúru, prezrime si internetové stránky, na ktorých sú uverejnené názory ľudí, ktorí už detoxikáciu urobili: z informácií z prvej ruky dostaneme odpovede na väčšinu svojich otázok. Dajme si však pozor na to, aby sme podľa možnosti čítali recenzie overené notárom, pretože tu si dôveryhodnosťou informácií môžeme byť istí.

Príznaky detoxikácie

Detoxikácia tela nie je zaťažujúci proces, ale počítajme s tým, že počas zbavenia sa toxických látok môžeme prechodne pociťovať únavu, slabosť a pocit chladu. Môže sa znížiť naša únosnosť, môže sa objaviť bolesť, podráždenosť, ale môžu sa zhoršiť aj kožné problémy. Vylúčenie toxínov môže byť niekedy sprevádzané závratmi, zvýšeným potením, ale nie je zriedkavý ani zápach z úst. Aby sme tieto nepríjemné stavy vyvážili, veľa oddychujme, obliekajme sa vrstvene a odporúča sa zvýšený príjem tekutín. Najlepšia je čistá, čistená voda alebo bylinkové čaje.

Aké výsledky môžeme očakávať? V čom pomôže detoxikácia ľudského tela

Ako je možná detoxikácia organizmu doma?

Pokiaľ máme dostatočnú výdrž, pomocou očisty tela je možné dosiahnuť telesné a duševné obnovenie, okrem toho má toto aj preventívny účinok. Náš tráviaci systém bude fungovať omnoho lepšie, pozitívnym smerom sa zmení aj naša nálada, odstránia alebo zmiernia sa poruchy spánku, zlepší sa pamäť, zmiznú vyrážky, zápaly kože, zmení sa nám kvalita nechtov a vlasov. Odstránením usadených nečistôt z čreva sa dokonca môžeme zbaviť aj nadbytočných kilogramov, a ani ploché brucho neostane iba snom. Okrem iného sa môžeme zbaviť aj našich neželaných nájomníkov v črevách, pretože spolu s vylúčenými toxínmi a usadenými nečistotami sa vyplavia aj parazity z hrubého čreva a už nebudú viac odsávať vzácne živiny, potrebné pre zdravé fungovanie nášho organizmu.

Zdroje:
https://www.detoxikacia-dieta.com/detoxikacia-organizmu
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmedhealth/PMHT0022855/

Na základe Vašich predchádzajúcich vyhľadávaní Vám odporúčame nasledovné produkty.
Program ToxiClean
Program ToxiClean

Širokospektrálny detoxikačný program ToxiClean bol vyvinutý tak, aby spolu s programom Clean Inside ešte účinnejšie čistil a detoxikoval vnútorné orgány.

88 €
Podrobnosti
Vložím do košíka
Swiss Prebiotix Ultra
Swiss Prebiotix Ultra

Prebiotický prípravok s komplexným zložením, so zdrojom 4 oligosacharidov.

18 €
Podrobnosti
Vložím do košíka
Swiss Herbal DigestFX
Swiss Herbal DigestFX

Prípravok s komplexným zložením z bylinkových a rastlinných enzýmov na tráviace poruchy s artičokou, feniklom, mätou, bromealínom a papaínom.

21 €
Podrobnosti
Vložím do košíka
NaturalSwiss =
Produkty spolu:
0