Dr. Csaba Podlupszki Autor: Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ

Detoxikácia organizmu vykonaná doma

Ročne dvakrát je detoxikácia organizmu dôležitá

V našom tele sa z času na čas nahromadia toxické látky a mikroorganizmy škodlivé na zdravie, ktoré oslabia telo, náš imunitný systém. V tomto prípade urobí dobrú službu pre zdravie detoxikácia, ktorá účinne, a predsa šetrne pomáha.

Na začiatok len toľko, že pokiaľ je cieľom detoxikácia organizmu, spomeňme si na to, že detoxikačná kúra je účinná vtedy, pokiaľ je s ňou spojená aj očista čreva. Komplexná detoxikačná kúra odstráni okrem toxínov aj škodlivé usadeniny v hrubom čreve a parazity, čím pomáha napraviť aj rovnováhu črevnej flóry a v značnej miere posilňuje imunitný systém. Očista organizmu podomácky je možná tiež.

Z akého dôvodu je potrebné detoxikovať? Prečo je detoxikácia organizmu pre zdravie skutočne tak veľmi dôležitá pre nás?

Hlavnou úlohou tráviaceho systému je zužitkovanie prijatej potravy a následné doručenie vitamínov, stopových prvkov a minerálnych látok vyťažených zo živín k bunkám. Počas tohto vznikajú nečistoty, ktoré sa z hrubého čreva vylúčia spolu s toxínmi stolicou. Prirodzená detoxikácia je normálnou fyziologickou funkciou organizmu, bez nej by sme neboli nažive. V dôsledku moderného životného štýlu sa, žiaľ, do nášho organizmu dostane toľko škodlivých látok (myslíme tým na hotové jedlá, polotovary a jedlá zo stánkov rýchleho občerstvenia, sladené nealkoholické nápoje, alebo mastné jedlá, taktiež na málo pohybu, pitie alkoholu), čo už prirodzená detoxikácia nedokáže eliminovať. Toto nedokáže eliminovať ani zdravá strava, výživa, jednoducho nie je možné zostaviť potraviny, jedálny lístok, ktorým by sme sa mohli vyhnúť nahromadeniu toxínov (hlavne v pečeni a črevnom trakte). Pokiaľ sa škodliviny a nahromadené usadeniny nevedia dokonale vylúčiť, skôr či neskôr sa môžu objaviť rôzne nepríjemné príznaky a ochorenia.

Aké dôsledky môže mať, ak jej nevenujeme náležitú pozornosť?

Na absenciu detoxikácie môžu upozorniť tráviace problémy, opakujúca sa zápcha, nadúvanie, hnačka, bolesť brucha, choroby pečene, zápach z úst, tiež častá bolesť hlavy, infekcia hubou Candida, vyrážky na pleti. Zintenzívnite starostlivosť o pokožku. Potrebu detoxikácie signalizuje aj prítomnosť parazitov, zlá nálada, podráždenosť, únava, prítomnosť rôznych zápalov, bolesti pečene no aj to, ak často ochorieme na infekčné ochorenia, často prechladneme, máme horúčku, alebo nás bolí naše hrdlo. Jednou z príčin oslabenia imunitného systému je narušenie rovnováhy črevnej flóry, čo sa odvíja aj od nezdravej výživy a nahromadenia toxických látok v hrubom čreve. Prítomnosť toxínov a usadenín nahromadených v hrubom čreve – pri látkovej výmene parazitov nachádzajúcich sa v črevných usadeninách sa tiež produkujú škodliviny – niekedy priamo súvisí so vznikom rakoviny hrubého čreva. Včas vykonaná, potom pravidelne opakovaná detoxikácia a očista čreva výrazne znižujú riziko vzniku rakoviny. To znamená, že pomocou správne vykonanej detoxikačnej kúry sa môžeme, môžete zbaviť mnohých ťažkostí, alebo zmierniť nepríjemné symptómy. Rovnako dôležité je aj to, že detoxikácia tela svojím spôsobom predchádza vzniku celého radu problémov.

"Detoxikáciou organizmu získame nielen pocit očisty a odľahčenia organizmu, ale získame aj späť svoju stratenú silu a chuť do života."

K nahliadnutiu notársky overenej recenzie kliknite na pečiatku.
detoxikaciou-organizmu-ziskame-nielen-pocit-ocisty-a-odlahcenia-organi 1

Od skončenia Lekárskej fakulty v roku 1981 pracujem ako chirurg a vo svojej činnosti sa venujem hlavne ochoreniam tráviaceho traktu, predovšetkým ochoreniam hrubého čreva a konečníka. Absolvoval so atestáciu z chirurgie I. a II. stupňa. Následne som si doplnil špecializáciu atestáciami z detskej chirurgie a gastroenterologickej chirurgie. V súčasnosti už 14. rok vykonávam funkciu primára chirurgického oddelenia. Vo svojej praxi sa čím ďalej tým viac stretávam s ochoreniami hrubého čreva a konečníka, ktoré sú až v takom pokročilom štádiu, že vyžadujú operačné riešenia, čo z môjho pohľadu predstavuje zanedbanú prevenciu a včasné konzervatívne liečenie. Pacienti často až pri komplikáciách alebo po operácií zistia, že uvedenému stavu mohli zabrániť správnou životosprávou a prostriedkami očisty organizmu, čo predstavuje program Clean Inside a detoxikačný program ToxiClean. Zo svojej skúsenosti môžem pacientov upozorniť na najčastejšie chyby ich životného štýlu. Je to predovšetkým nezdravé stravovanie, kde strava obsahuje málo čerstvého ovocia, zeleniny, veľa bielkovín a tukov vo forme mäsa, mäsových výrobkov a údenín. Málo tekutín cez deň spolu s príjmom nízkozbytkovej stravy vedie k spomaleniu peristaltiky hlavne hrubého červa, k poruchám vyprázdňovania stolice, zápche, ku vzniku divertikulárnej choroby hrubého čreva, chronickej trhliny konečníka, ku vzniku zlatej žily a podporuje aj vznik rakoviny hrubého červa a konečníka. Program Clean Inside alebo detoxikačný program ToxiClean nás naučí správne sa stravovať, hlavne prijímať dostatok tekutín počas celého dňa a zároveň naštartuje činnosť čriev, čo môžem pacientom doporučiť z vlastnej skúsenosti. Detoxikáciou organizmu získame nielen pocit očisty a odľahčenia organizmu, ale získame aj späť svoju stratenú silu a chuť do života. Detoxikácia organizmu a čriev má z pohľadu lekára aj celý rad výborných medicínskych účinkov. Predovšetkým je to detoxikácia organizmu, posilnenie imunity a aj protirakovinový efekt. Pravidelné vyprázdňovanie a očista hrubého červa je najlepšou prevenciou vzniku rakoviny hrubého červa a konečníka, ktoré v našom regióne zaznamenali v poslednom čase enormný nárast.

Zápcha a poruchy vyprázdňovania

Rodičia už dieťa od útleho veku musia svoje dieťa naučiť pravidelne mať stolicu. To znamená pravidelne denne sa vyprázdňovať, najlepšie v určitý čas. Najideálnejšie je to ráno po vstávaní. Pohár vody na prázdny žalúdok môže byť štartovacím mechanizmom defekačného reflexu. Ak to deti nenaučíme, budú mať po celý život problémy s vyprázdňovaním ( defekáciou). Program Clean Inside a detoxikačný program ToxiClean okrem pozitívneho očistného účinku hrubého čreva a konečníka i celkovej detoxikácie organizmu nás naučí k niektorým kľúčovým zásadám správnej životosprávy a to je prijímanie dostatku tekutín a vysokozbytkovej stravy. Z utrpenia ťažkej a bolestivej defekácie sa stane krátky a rýchly proces vyprázdnenia, očisty a pohody. Opakované zápaly hrubého čreva z divertiklov, opakované krvácanie zo zlatej žily alebo iné nepríjemné komplikácie ako bolestivé trombózy a prepadávanie sliznice konečníka po stolici sa stávajú minulosťou. U niektorých pacientov bolestivá a krvácajúca trhlina konečníka sa behom krátkej doby sama zhojí.

MUDr. Gustáv Škodáček
Komárno, 2015-04-19

Pokiaľ si chcete prečítať ďalšie, (notárom overené) referencie zákazníkov na tému očista hrubého čreva, kliknite na nasledovný odkaz:
Detoxikácia referencie

Ktorý je najlepší detoxikant? Ako si vybrať správne? Sú vhodné aj doplnky stravy pre tento cieľ?

Detoxikácia organizmu je možná aj podomácky

Detoxikáciu organizmu doma je možné urobiť mnohými metódami. V podstate si môžeme vybrať ktorúkoľvek, svoj cieľ viac alebo menej dosiahneme vždy. Otázkou je iba to, koľko času a energie tomu chceme venovať, ale nie je ľahostajným ani to, ako sa staviame k prípadným nepríjemnostiam, ktoré kúru sprevádzajú.

Diéta s vysokým obsahom vlákniny: Zeleninové a ovocné diéty bohaté na vlákninu sú čoraz populárnejšie. Vitamín, výživa a diéta? Vláknina pomôže odstrániť usadené nečistoty a iné škodlivé masy, čistí črevá, taktiež prispieva k prevencii vzniku divertikulitídy. V prípade, že naša strava, výživa neobsahuje viatamín, dostatok vlákniny, môžu vzniknúť rôzne nepríjemné ťažkosti, alebo dokonca aj vážne ochorenia. Spomedzi nich je najčastejšia zápcha, chronické tráviace poruchy, hemoroidy, divertikulitída, nádory hrubého čreva, nadváha, cukrovka a ochorenia srdca. Srdce nadváhu nezvláda. Myslime na prírodné doplnky stravy, zdravý komplex, výživa, potraviny, režim, vitamíny, minerály a mnoho ďalších.

Tekutinový pôst: Síce si vyžaduje vážne odhodlanie a výdrž, stojí za tú starostlivosť, námahu, pretože dobre vykonaný tekutinový pôst osvieži telesne aj duševne, prispeje k zníženiu hmotnosti. Jeho vplyvom váha občas ukáže menej až o pár kilogramov (chudnutie). Základným pravidlom je, že prijímať môžeme výlučne tekutiny, čo znamená 3-4 litre ovocnej, alebo zeleninovej šťavy miešanej s minerálnou vodu. Prospeje šťava z mladej bio pšenice, mrkvová, cviklová a kapustová šťava, aj miešané šťavy: mrkva s pomarančom, cvikla s jablkom, zeler s jablkom a citrónom. Popri tom si doprajme aj bio liečivé čaje, hlavne čaje s detoxikačným účinkom, akými sú ibištek, krušina a lopúch.
Neodporúča sa pre tých ktorým imunitný systém nefunguje správne, sú slabí, chorí (ani pre deti). Navyše tekutinový pôst je ťažké vykonať do konca, pre mimoriadnu záťaž pre organizmus, preto je počas dlhšie trvajúcej kúry nevyhnutný dohľad a starostlivosť lekára.

Detoxikácia citrónom: Nižšia hmotnosť, viac energie, väčšia radosť, a to všetko za desať dní – takto znie slogan klasickej citrónovej kúry, ktorá skutočne nielen sľubuje. Ovocie je však kyslé.  Z limonády ochutenej bio javorovým sirupom a kajenským korením vypime denne aspoň 1,8 litra, čiže šesť porcií. V recepte sa na konci dňa odporúča čaj s laxatívnym účinkom, kým ráno slaná voda, ku ktorej budeme potrebovať liter vody a dve čajové lyžičky morskej soli bez jódu. Toto množstvo už naštartuje stratu hmotnosti, dvojnásobok sa odporúča v tom prípade, pokiaľ chceme aj detoxikovať. Pokiaľ sme diétu ukončili, ku konzumácii tuhých jedál sa vracajme postupne, najlepšie je, ak začneme surovou zeleninou a ovocím. Ovocie obsahuje všetko čo na začiatok potrebujeme.

Purgácia/prečistenie: Prečistenie hrubého čreva pomocou čaju z niektorých bio liečivých rastlín (kvet bazy čiernej, bazová kôra, senna, krušina, Aloe vera), alebo inou látkou s laxatívnym účinkom (ricínový olej, olej z ľanových semienok). Hoci metóda funguje, nesprávne vykonaná purgácia občas spôsobí viac škôd ako osohu pre človeka, najväčším rizikom je dehydratácia, alebo poškodenie obličiek.

Klystír: Vstreknutie tekutiny do konečníka rozhodne nie je najpríjemnejšou formou detoxikácie pre prečistenie.
I keď viacmenej môžu všetky metódy pomôcť odstrániť nečistoty, väčšina očistných kúr na základe zmeny jedálneho lístka vyvinie svoje blahodarné účinky až po istom čase. Jedine pravidelný a hĺbkový detoxikačný program pomáha v tom, aby sme sa týchto látok zbavili, a aby sme zabránili ich opakovanému usadeniu. To však neznamená, aby sme nežili zdravo. Práve naopak. Vhodná životospráva, starostlivosť a každodenný pohyb zvyšuje účinnosť detoxikácie. Proti tomu sa nedá namietať.
Našťastie existujú také, pre každého dostupné, bio detoxikačné programy, ktoré šetrne, napriek tomu účinne odstránia nahromadené toxíny a nečistoty, a ktoré zároveň zosilnia účinky prirodzených detoxikačných procesov organizmu. Tieto prípravky zložené z výlučne prírodných zložiek sa okrem detoxikačnej kúry postarajú aj o podporu a očistu čreva: zbavia vás nečistôt, ktoré brzdia metabolizmus a rozmnožovanie dobrých baktérií črevnej flóry, a v nich žijúcich parazitov. V najúčinnejších programoch sú na každú fázu komplex kúry určené konkrétne prírodné produkty, tieto prispievajú aj k doplneniu živín, ktoré chýbajú v dôsledku nedostatočného trávenia.
Skôr, ako sa rozhodneme pre niektorú detoxikačnú kúru, prezrime si internetové stránky, na ktorých sú uverejnené názory ľudí (pre a proti), ktorí už detoxikáciu urobili: z informácií z prvej ruky dostaneme odpovede na väčšinu svojich otázok. Dajme si však pozor na to, aby sme podľa možnosti čítali recenzie overené notárom, pretože tu si dôveryhodnosťou informácií môžeme byť istí. Pre vytýčený cieľ je to prioritou.

Možné prejavy, ktoré sa môžu počas procesu detoxikácie objaviť

Detoxikácia tela nie je zaťažujúci proces, no počítajme s tým, že počas zbavenia sa toxických látok môžete prechodne pociťovať únavu, slabosť a pocit chladu. Niekedy sa zníži naša únosnosť, objaví sa bolesť, podráždenosť, môžu sa zhoršiť aj kožné problémy. Sledujme pokožku. Vylúčenie toxínov býva niekedy sprevádzané závratmi, zvýšeným potením, ale nie je zriedkavý ani zápach z úst. Aby sme tieto naše nepríjemné stavy vyvážili, veľa oddychujme, obliekajme sa vrstvene a odporúča sa zvýšený príjem tekutín. Najlepšia je čistá, čistená voda alebo bio bylinkové čaje obsahujúce vitamíny.  

Aké výsledky môžeme očakávať? V čom pomôže detoxikácia, ako reaguje ľudské telo? 

Ako je možná detoxikácia organizmu doma?

Pokiaľ máme dostatočnú výdrž, pomocou očisty tela je možné dosiahnuť telesné a duševné obnovenie, okrem toho má toto aj preventívny účinok. Náš tráviaci systém bude fungovať omnoho lepšie, pozitívnym smerom sa zmení aj naša nálada, odstránia alebo zmiernia sa poruchy spánku, zlepší sa pamäť, zmiznú vyrážky, zápaly kože, zmení sa nám kvalita nechtov a vlasov. Veru, aj na vlasy, kĺby, kosti vplýva. Odstránením usadených nečistôt z čreva sa dokonca môžeme zbaviť aj nadbytočných kilogramov (teda prináša chudnutie), a ani ploché brucho nebude iba prázdny sen pre vás. Okrem iného sa môžeme zbaviť aj našich neželaných nájomníkov v črevách, pretože spolu s vylúčenými toxínmi a usadenými nečistotami sa vyplavia aj parazity z hrubého čreva a už nebudú viac odsávať vzácne živiny, vitamíny potrebné pre zdravé fungovanie nášho organizmu, zdravý pocit.

Na vlasy, kĺby, kosti, srdce, obličky, pečeň a imunitu táto starostlivosť tiež poskytuje podporu. Doplnky stravy (aj vo forme kapsúl) obsahujú prírodné minerály, ovocie, vitamíny. Obsahuje ich aj spirulina, chlorella a spomínané ovocie.

Zdroje:
https://www.detoxikacia-dieta.com/detoxikacia-organizmu
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmedhealth/PMHT0022855/

Na základe Vašich predchádzajúcich vyhľadávaní Vám odporúčame nasledovné produkty.
Program ToxiClean
Program ToxiClean

Širokospektrálny detoxikačný program ToxiClean bol vyvinutý tak, aby spolu s programom Clean Inside ešte účinnejšie čistil a detoxikoval vnútorné orgány.

64.1 €
Podrobnosti
Vložím do košíka
Swiss Prebiotix Ultra
Swiss Prebiotix Ultra

Prebiotický prípravok s komplexným zložením, so zdrojom 4 oligosacharidov.

14.86 €
Podrobnosti
Vložím do košíka
Swiss Herbal DigestFX
Swiss Herbal DigestFX

Prípravok s komplexným zložením z bylinkových a rastlinných enzýmov na tráviace poruchy s artičokou, feniklom, mätou, bromealínom a papaínom.

16.66 €
Podrobnosti
Vložím do košíka
NaturalSwiss =
Produkty spolu:
0