Dr. Csaba Podlupszki Autor: Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ

Ploché brucho - Program Clean Inside®

ploche-brucho-clean-inside-program 1Základnou podmienkou, aby sme mali ploché brucho je nemať nadváhu či obezitu, to je všetkým jasné. Je to najproblematickejšia časť tela aj pre štíhlych. Nikoho neteší, ak sa mu nadbytočné tuky ukladajú na bruchu. Nespôsobujú však len estetický problém, ale aj zdravotný. Reč je o „vnútornom” tuku nie o tom, ktorý sa ukladá hneď pod kožou a jeho vrstvu môžeme stlačiť prstami. Ide o tuk, ktorý obaľuje životne dôležité orgány, ako sú črevá či pečeň. Tento tuk sa tu nehromadí pasívne, ale neustále preniká vo forme mastných kyselín do krvi. Následkom sú závažné zdravotné problémy – infarkty, mozgové príhody či iné srdcovo-cievne ochorenia, zvýšené riziko cukrovky a poruchy premeny tukov. Preto je dosť dôvodov, prečo by sme sa mali začať starať ako schudnúť na bruchu.

Mnohí si myslíme, že jediná cesta ako nadobudnúť ploché brucho je do úmoru každodenne zaťažovať špeciálnym cvičením naše brušné svaly. Ďalší mylný názor je, že schudnúť z brucha trápi len ľudí s nadváhou. Problémy so zapnutím sukne alebo nohavíc môžu mať aj štíhli ľudia. Dôvodov je hneď niekoľko, a to predovšetkým nesprávna kombinácia potravín či toxická strava, čoho následkom je zle fungujúce črevo, ďalej nesprávne držanie tela alebo tiež uvoľnené brušné svalstvo.

Mať ploché brucho je sen každej ženy či muža. Ako to docieliť, je to vôbec možné? Odpoveď je áno, ale len ak dodržíme určité pravidlá. Možno neveríte, ale najrýchlejší a najúčinnejší spôsob, ako urobiť z nášho tela stroj na odbúravanie tukov je detoxikácia organizmu, kedy sa zbavíme nahromadeného odpadu a jedov.

Clean Inside® Program

Clean Inside® Program je vynikajúci pomocník na vnútornú očistu. Zabezpečuje chudnutie prirodzeným spôsobom. Počas jeho užívania okrem toho, že stratíme niekoľko kíl, zvýši sa naša vitalita. Ďalej tým, že prijatú potravu lepšie strávime a vstrebáme, zamedzíme jej ukladaniu vo forme tuku. Navyše predídeme plynatosti či nafúknutému bruchu, čo okrem tuku môže byť tiež príčinou nežiadúceho širšieho obvodu pása, a teda zabraňuje nám mať ploché brucho.

"Moje pocity sa nedajú ani opísať, naozaj sa cítim skvelo. "

K nahliadnutiu notársky overenej recenzie kliknite na pečiatku.
moje-pocity-sa-nedaju-ani-opisat-naozaj-sa-citim-skvelo 1

Rada by som sa podelila s Vami o skúsenosti s detoxikačným programom Clean Inside od Natural Swiss, nakoľko mne veľmi pomohol. Volám sa Martina Hládeková. Mala som dlho problémy s trávením, vyskúšala som asi všetko, no nič nepomáhalo. Je pravda, že som si za tieto problémy mohla sama, pretože som bola obézna do svojich 17-tich rokov a chcela som veľmi schudnúť, tak som takmer prestala jesť. Jedla som len raz denne, väčšinou polievku. Áno, schudla som, za školský rok 20 kg, no pokazila som si tým žalúdok. Váhu som si síce držala, no stále ma bolel žalúdok a hrozne zle mi začalo tráviť, s čím som predtým ako obézna vôbec nemala problémy. Ako náhle som ale prestala fajčiť, začala jesť viac ako raz denne, moja váha sa dvihla na takú istú hodnotu, akú som mala v spomínaných 17-tich rokoch. No problémy so žalúdkom a celkovo s trávením ostali. A tak to bolo asi 2 roky, skúšala som rôzne tabletky na chudnutie, samé diéty – tie trošku pomohli, ale nič moc a váha sa samozrejme vrátila ako náhle som začala opäť jesť normálne, a samozrejme žalúdok bolel aj naďalej. Bola som už naozaj zúfalá. Jedného dňa som pri surfovaní na internete objavila stránku Natural Swiss a začala som ju čítať. Dočítala som sa aj to, že podľa kritérií uvedených v jednom z článkov spĺňam úplne všetky predpoklady na potrebu detoxikácie môjho organizmu. Zvážila som všetko vrátane mojich finančných možností a pravdupovediac, povedala som si, že nemám čo stratiť a skúsim ešte toto. Veď predsa nič podobné som ešte neskúsila, tak prečo nie? A naozaj, už v prvých dňoch sa dostavili výsledky, cítila som sa omnoho lepšie. Už neviem čo je to zápcha, už sa necítim stále taká unavená, upravilo sa mi trávenie a samozrejme som aj krásne schudla. Moje pocity sa nedajú ani opísať, naozaj sa cítim skvelo. Určite chcem aj v budúcnosti pokračovať v užívaní tohto programu. Jednoznačne ho odporúčam hlavne všetkým tím, ktorí majú nejaké problémy s trávením, ale aj tím, ktorí chcú len schudnúť. Ja osobne si tento program neviem vynachváliť. A ešte jedna podstatná zmena pre mňa – konečne dodržiavam pitný režim. Naozaj, tento program ma naučil piť. Predtým som mala problém za deň vypiť 3 dcl vody, preto 2 litre denne mi robili zo začiatku skutočne veľký problém. No teraz s tým problém nemám, práve naopak, a aj to mi určite pomáha k tomu, aby som sa cítila lepšie. Budem rada, ak moja skúsenosť pomôže aj ostatným.

Martina Hládeková
Oravská Lesná, 2010-05-05

Pokiaľ si chcete prečítať ďalšie, (notárom overené) referencie zákazníkov na tému ploché brucho, kliknite na nasledovný odkaz:
Ploché brucho referencie

Každý môže mať ploché brucho

Ako sme sa mali možnosť presvedčiť, mať ploché brucho nie je nemožné. Stačí si zvoliť pestrú racionálnu stravu, obmedziť sa v jedle, pravidelne cvičiť, naučiť sa zvládať stres. Ďalej pre všetkých platí, že pravidelná detoxikácia organizmu je zaručená cesta, ako schudnúť na bruchu.

V závere som uviedla niekoľko trikov, ako dosiahnuť ploché brucho bez toho, aby sme denne dreli v posilňovni. Samozrejme tieto triky pomôžu skôr tým, ktorí majú BMI hodnoty v rámci normy a netrpia nadváhou, ale trápi ich väčšie bruško. Pritom stačí tak málo – zmeniť životný štýl a zopár šikovných trikov.

Zmeňme jedálny lístok

Ak chceme schudnúť a netúžime po tom, aby sa nám kilá opäť vrátili, potom zabudnime na drastické chudnutie alebo dokonca na hladovku.

 • Neprejedajme sa! K štíhlosti sa musíme prepracovať pravidelným jedením. Jedzme malé porcie 5 – 6-krát denne.
 • Úplne vyraďme z nášho jedálneho lístka tučné a smažené jedlá, bielu múku a všetky produkty z nej vyrobené (chlieb, pečivo, koláče, cestoviny). Tým, že tieto produkty neobsahujú skoro žiadnu vlákninu môžu zablokovať náš tráviaci systém a spôsobiť nebezpečnú chronickú zápchu. Nahraďme ju celozrnnou múkou, a ako prílohu jedzme ovos, ryžu natural a hlavne veľa zeleniny.
 • Jedlá kombinujme tak, aby sme naštartovali vyváženú látkovú premenu, čo je kľúč k ideálnej postave. To znamená, že k mäsu si ako prílohu zvoľme zeleninu dusenú aj surovú. Ryžu (cestovinu) môžeme jesť so zeleninou napríklad ako rizoto alebo s ovocím ako ryžový nákyp. Syr zase jeme v šaláte nastrúhaný alebo nakrájaný na kocky napríklad šopský alebo grécky šalát, ale bez chleba.
 • Doprajme si namiesto sladkostí obsahujúcich rafinovaný cukor sladkosti v prírodnej forme, ako med, banán, ananás či ďalšie druhy sladkého ovocia. Takto dodržíme potrebný prísun cukru a ešte si aj otužíme zdravie.
 • Ovocie jedzme vždy len na prázdny žalúdok, pretože ak ho zjeme hneď po jedle začne v našich útrobách kvasiť a v črevách vznikajú plyny. Naše brucho opuchne, budeme cítiť únavu a môžeme sa rozlúčiť s plochým bruchom.

Vyhýbajme sa stresu

Schudnúť z brucha pomáha nielen zdravá strava a pohyb, ale aj dostatok spánku a eliminácia stresu. Zvýšená produkcia niektorých hormónov je totiž typická reakcia organizmu na stres. Preto ak stres trvá dlhší čas niektorí ľudia priberajú na hmotnosti a schudnúť sa nedarí. Väčšinou ide o dva problémy:

 • v stresových situáciách zjeme toho viac ako zvyčajne, najmä sladkosti,
 • naše telo produkuje veľa hormónu kortizónu. Ten udržuje vysokú hladinu cukru v krvi a organizmus potom ukladá tuk do buniek, ktorý sa hromadí najmä v oblasti drieku. Navyše ak málo spíme telo produkuje menej rastového hormónu, ktorý je potrebný na to, aby sa tuky spaľovali.

Čo pomôže? Nestačí len zdravá výživa bohatá na horčík, ale aj užívanie horčíkového výživového doplnku. Ten zabráni tvorbe nadmerného množstva kortizónu a adrenalínu. Ďalej protistresové cvičenia, napr. pár minút v pokoji sa sústrediť len na svoje dýchanie. Potom pravidelný šport, kedy sa vylučujú endorfíny, hormóny šťastia a napätie a agresivita postupne mizne.
Bylinkové čaje z medovky, materinej dúšky alebo SlimTea nás upokoja, preto sú vhodné na večer.

Vláknina Psyllium | Zdravé stravovanie

vlaknina-skorocel-psyllium 1Vláknina, najzdravšia strava, je známa tým, že zvyšuje objem črevnej hmoty, a tým zabraňuje zápche. Podporuje chudnutie cestou zníženej chuti do jedla a lepšou absorpciou zabraňuje rakovine hrubého čreva, znižuje cholesterol a pomáha pri liečbe Syndróm dráždivého traktu (IBS) a divertikulózy.

Štandardná americká strava obsahuje príliš málo alebo vôbec žiadnu diétnu vlákninu. Aj tí, ktorí dokazujú, že jedia zdravú stravu, majú ešte stále znížený denný príjem vlákniny. Podľa Harwardskej školy pre verejné zdravie ”je vláknina dôležitou súčasťou zdravej stravy a mali by ste prijať aspoň minimum dennej odporúčanej dávky, čo je 20-35 gramov diétnej vlákniny u dospelých.”

Najvhodnejším a najdôslednejším spôsobom pridávania vlákniny k vašej dennej strave je užívanie kvalitného doplnku na báze skorocelu (psyllium). Skorocel je zdrojom rozpustnej vlákniny, podobný vláknine, ktorá sa nachádza v obilovinách ako ovos a jačmeň. Hlavný rozdiel je to, že skorocel má vyšší obsah vlákniny ako ovsené otruby.

Okrem skorocelu by mal dobrý doplnok vlákniny obsahovať aj bylinnú zložku, ktorá poskytuje nerozpustnú vlákninu šetrne prečisťujúcu tráviaci trakt a podporujúcu rýchle vylučovanie splodín. Ako nerozpustná vláknina prechádza sústavou, prečisťuje stenu hrubého čreva, čím pomáha vypudiť toxíny a staré suché výkaly.

Clean Inside® na črevnú očistu – vlákninový doplnok – prečisťuje hrubé črevo od nahromadených toxických zhlukov a usadenín a zabraňuje vytváraniu nových zhlukov vďaka použitiu rozpustnej a nerozpustnej bylinnej diétnej vlákniny. Kontinuálne používanie Clean Inside®-u na očistu čriev zabraňuje vytváraniu zhlukov mukózy, toxínov a splodín látkovej výmeny. Pomáha udržovať hrubé črevo čisté a podporuje voľný a efektívny pohyb výkalov. Pomáha pri absorpcii toxínov vytváraním hubovitej, želatíne podobnej hmoty v črevách. Zväčšovaním a absorpciou tekutín sa rozkladá a posúva toxické splodiny zachytené v klkoch a záhyboch hrubého čreva. Vláknina tiež podporuje udržovanie zdravej črevnej flóry. Čisté hrubé črevo zabraňuje prežívaniu škodlivých baktérií a parazitov v ľudských výkaloch.

Clean Inside® na črevnú očistu je jednoducho najúčinnejší, najbezpečnejší a najchutnejší doplnok vlákniny dnes na trhu.

Dôležitá poznámka: všetky dole uvedené osobné príbehy pochádzajú od skutočných zákazníkov www.detosikacia-organizmu.com. Všetky príbehy sú zdokumentované a sú k dispozícii pre právnu inšpekciu. Emaily, listy a obrázky sú použité na základe oprávnenia.

Zápcha a jej príčiny | Čo spôsobuje zápchu

priciny-zapchy 1Veľa ľudí trpí zápchou a ani o tom nevie. Tak si zvyknú na pocit únavy, nadutosti, iritácie, nadváhy, a pod. Ani nepredpokladajú, že ich zdravie je v nebezpečí. Alebo berú lieky, ktoré tieto príznaky potláčajú a nikdy nehľadajú príčinu vzniku.

Ak sa problém zápchy nerieši včas, môže pomaly zničiť zdravý organizmus. Ako napísal jeden z popredných dietetikov v Amerike, Dr. Bernard Jensen, autor niekoľkých najpredávanejších zdravotných kníh:

”Základom veci je, že zápcha je postihnutím číslo jeden podmieňujúcim skoro každé ochorenie, môže sa jej pripočítať primárna príčina skoro každej poruchy ľudského organizmu.”

Čakanie na vážny problém

Veľa klasických lekárov má mylnú predstavu, podľa ktorej je jedna stolica za dva až tri dni postačujúca alebo pre niektorých dokonca ”normálna”. Táto falošná predstava je však nebezpečná! Osoba so zdravým hrubým črevom by mala mať dve až tri stolice denne alebo jednu na každé prijaté jedlo. Vylučovanie by malo byť úplné, rýchle a ľahké. Farba stolice by mala byť svetlohnedá, jej tvar dlhý, širokého priemeru, textúra ”chlpatá” a mala by plávať na povrchu vody. Nemal by z nej vystupovať silný pach a pri sťahovaní by ju mal prúd vody rozpoliť. Ak ideme na toaletu raz za niekoľko dní, sedíme tam namáhajúc sa pol hodiny až vytlačíme čierne, tvrdé ”kamienky”, ktoré padnú až ku dnu, je to nielen abnormálne, je to aj čakanie na vážny problém.

Ak nevyprázdňujete približne rovnaké množstvo ako zjete, čo si myslíte, že sa stane so zvyškom? Nahromadenie starých, stvrdnutých výkalov a ich ukladanie na steny hrubého čreva zabraňuje jeho vlastnej funkcii, absorpcii zvyšku živín z fekálnej hmoty. Namiesto toho je nútené absorbovať toxíny z usadenej hmoty a z parazitov, ktoré si z týchto zhlukov vytvárajú svoje pôsobisko. Prechod črevom, ktorým sú výkaly týmto spôsobom nútené prechádzať, je značne zmenšený vo svojom priemere, čím sa výkaly stávajú tenšie – niekedy až také tenké ako ceruzka.

Všeobecné príčiny zápchy

 • nedostatočné množstvo vlákniny v potrave
 • nedostatočné množstvo tekutín
 • nedostatok pohybu
 • medikácia
 • syndróm dráždivého traktu
 • zmeny v živote alebo v rutine, ako tehotenstvo, starší vek a cestovanie
 • zneužívanie preháňadla
 • odkladanie potreby ísť na toaletu pri nutkaní na stolicu
 • špecifické ochorenia ako mŕtvica

Program Clean Inside je jedným z najúčinnejších a najbezpečnejších prirodzených riešení zápchy vôbec. Prečítajte si, čo o tom hovoria niektorí z našich zákazníkov:

Dôležitá poznámka: všetky dole uvedené osobné príbehy pochádzajú od skutočných zákazníkov www.detoxikacia-organizmu.com. Všetky príbehy sú zdokumentované a sú k dispozícii pre právnu inšpekciu. Emaily, listy a obrázky sú použité na základe oprávnenia.

Na základe Vašich predchádzajúcich vyhľadávaní Vám odporúčame nasledovné produkty.
Parasic
Parasic

Parasic je protiparazitný doplnok výživy, ktorý pomáha odstrániť škodlivé črevné parazity a ich vajíčka z hrubého čreva a iných častí organizmu.

16.4 €
Podrobnosti
Vložím do košíka
Program ToxiClean
Program ToxiClean

Širokospektrálny detoxikačný program ToxiClean bol vyvinutý tak, aby spolu s programom Clean Inside ešte účinnejšie čistil a detoxikoval vnútorné orgány.

64.1 €
Podrobnosti
Vložím do košíka
Swiss DigestFX
Swiss DigestFX

Swiss DigestFX® obsahuje prírodné enzýmy, ktoré pokiaľ beriete spolu s jedlom, pomôžu stráviť potravu a predchádzajú širokému spektru problémov s trávením, ako napr. vetry, nadúvanie, plynatosť, pálenie záhy, zlé trávenie, únava, letargia a podráždenosť.

23.06 €
Podrobnosti
Vložím do košíka
NaturalSwiss =
Produkty spolu:
0