Zloženie

Vláknina Clean Inside Vláknina CleanInside

Vláknina Psyllium

Vláknina Psyllium

(Psyllium) V súčasnosti najpopulárnejšia vláknina. Účinné látky skorocelu majú mimoriadne dobré účinky na funkcie pečene. Užívanie vlákniny psyllium je účinnou pomocou pri hnačkách, pálení žáhy, ako aj proti kašľu, okrem toho vďaka účinku na čistenie krvi zlepšuje celkový pocit pohody.

Ľan siaty

Ľanové semienka

(Linum usitatissimum) Hlavné účinné látky ľanových semien zmierňujú príznaky ochorení čriev, sliznice žalúdka a cukrovky. Ľanové semená (Lini semen) sa zalejú vlažnou vodou, čím sa vytvorí ľanový sliz, ktorý je účinný na problémy s črevami a žalúdočnej sliznice. Po vylisovaní ľanového oleja zostane zvyšková hmota, ktorá má vynikajúce účinky v prípade zmiernenia zápalu.

Výťažok z mäty piepornej

Výťažok z listu z mäty

Listy mäty piepornej obsahujú esenciálne oleje (mentol, menton, mentofurán), triesloviny a flavonoidy. Jeho účinky zlepšujúce trávenie a zvyšujúce chuť do jedla sú známe už dávno. Používa sa tiež proti žalúdočným, žlčovým a črevným poruchám. Mäta pieporná zmierňuje nevoľnosť, ukázalo sa, že pôsobí dobre proti črevným plynom, zmierňuje kŕče, bolesti hlavy, je vynikajúcim sedatívom, dezinfekčným prostriedkom a čističom krvi a je dobrý aj pri liečbe respiračných ochorení

Fruktóza

Fruktóza

Fruktóza, alebo ovocný cukor, zaraďujeme medzi monosacharidy. Na rozdiel od hroznového cukru nezvyšuje v krvi hladinu cukru a inzulínu, takže ju môžu bezpečne konzumovať aj diabetici.

Múka z jadra fenikla

Múka z jadra fenikla

(Foeniculum vulgare) Fenikel je korenie a liečivá rastlina zároveň. V liečiteľstve sa jeho účinky využívajú proti kašľu, kŕčom, nadúvaniu a na zlepšenie chuti do jedla. Môže byť nápomocný aj pri liečbe niektorých gynekologických problémov.

Múka z jadier grepu

Múka z jadier grapefruitu

(Citrus paradisi) Jedinečné zloženie výťažku z jadier grapefruitu má silné protihnilobné účinky. Niekoľko výskumných tímov nezávisle na seba skúmalo tieto účinky grepových jadier na baktériách, hubách, vírusoch a parazitoch. Priaznivý účinok jadier grapefruitu na organizmus dokázali mnohé laboratórne testy. Sú vynikajúcim pomocníkom pri liečbe mnohých žalúdočných ochorení.

Mletý koreň sladkého drievka

Mletý koreň sladkého drievka

(Glycyrrhiza glabra) Odporúča sa pri ochorení močového mechúra, chorôb obličiek a žalúdočných vredov, a to kvôli jeho účinkom, ako sú: rozpúšťanie hlienov, stimulácia trávenia, čistenie krvi, diuretické a protizápalové účinky. Účinná pomoc pri vredoch, artritíde, vírusovej infekcii herpes, zápale a cirhóze pečene, ale rovnako vyniká pri zmierňovaní príznakov niektorých ochorení dýchacích ciest.

Výťažok z kôry brestu

Výťažok z kôry brestu

Zdravotné výhody kôry brestu sú známe už pomerne dávno. Polysacharidy nachádzajúce sa v rastline účinne zmierňujú problémy žalúdka a črevného systému. Okrem toho sa používa aj na liečbu zápalových ochorení, vredov a IBS. Vďaka vysokému obsahu vitamínov a živín pozitívne ovplyvňuje aj imunitný systém.

Výťažok z koreňa ibiša lekárskeho

Výťažok z koreňa ibiša lekárskeho

Ibiš lekársky liečivá rastlina s mnohostranným využitím. Jej listy aj korene sa používajú na liečebné účely. Koreň obsahuje hlienovitú látku, pektín, esenciálny olej a flavonoidy. Môže tiež poskytnúť pomoc pri zmiernení zápalových ochorení, kašľa a tráviacich problémov

Výťažok z alfalfa (semená lucerny siatej)

Výťažok z alfalfa (semená lucerny siatej)

Výťažok je bohatý na vitamíny C, K, A a B komplex, železo, horčík, fosfor a zinok. Podporuje správne vstrebávanie živín bez toho, aby poškodili orgány tráviaceho systému. Obsah kyseliny listovej chráni náš organizmus pred starnutím na bunkovej úrovni.

Výťažok z ovocia tamarind

Výťažok z ovocia tamarind

Ovocie tamarind, ktoré pôvodom pochádza z Afriky, vďaka vynikajúcemu obsahu minerálnych látok účinne posilňuje imunitu. Okrem toho je vhodné aj na liečbu tráviacich a črevných problémov a na zmiernenie zápalových procesov.

Výťažok z jaseňa mannového

Výťažok z jaseňa mannového

Listy kvitnúceho jaseňa, resp. výťažky pripravené z jeho listov, sa môžu použiť na liečebné účely. Flavonoidy a manitol, ktoré sa nachádzajú v listoch stromu, disponujú účinkom, ktorý podporuje trávenie a zmierňuje zápal. Často sa aplikuje ako preháňadlo a v prípade problémov spôsobených dnou a reumou.

Výťažok z jarabiny vtáčej

Výťažok z jarabiny vtáčej

Vďaka vysokému obsahu kyseliny trieslovej, polyfenolov a flavonoidov je jarabina vtáčia mimoriadne účinná látka na zmiernenie zápalu. Liečivá rastlina sa používa v prvom rade pri črevných ochoreniach, infekciách a vysokom krvnom tlaku. Jej antioxidanty poskytujú ochranu pred poškodením buniek a vysokým krvným tlakom.

Papája ovocná múka

Ovocná múka z papáje

(Carica papaya) Konzumácia papáje môže priniesť úľavu pre plný žalúdok, nakoľko listy, šťava aj samotné ovocie obsahujú také enzýmy, ktoré podporujú proces trávenia. Účinne sa dá použiť aj v prípade liečby žalúdočných vredov.

Guarová guma

Guarová guma

Guarová guma je prírodná prísada, ktorá má mnoho spôsobov využitia. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, disponuje množstvom prospešných vlastností, okrem iného podporuje aj správne fungovanie črevného systému.


Parasic Parasic

Tekvicové jadierko

Tekvicové jadierko

(Cucurbitae semen)Vďaka obsahu kukurbitinu s antihelmintickým efektom sa bez kompromisov pustí do boja proti parazitom v črevách, je obzvlášť účinný proti pásomnici. Olej nachádzajúci sa v tekvicovom jadierku patrí medzi najcennejšie rastlinné tuky. Má zásadný vplyv na prepravné procesy, enzymatické reakcie a fungovanie bunkových imunitných reakcií v organizme.

Cesnak

Cesnak

(Allium sativum) Cesnak je bohatý na vitamíny B a C a na minerálne látky (bróm, kobalt, jód, horčík, kremík a zinok). Konzumáciou cesnaku sa zvyšuje účinnosť imunitného systému. Mimoriadnou vlastnosťou cesnaku je, že stabilizuje krvný tlak, čím znižuje riziko srdcových ochorení. Úspešne sa používa aj proti črevným parazitom.

Slamiha piesočná

Slamiha piesočná

(Helichrysum Arenarium) Rastlina, rozšírená na euroázijskom kontinente, má antimikrobiálne, fungicídne a antihelmintické (proti parazitom) účinky, a už tisíce rokov sa používa na ochranu pečene, podporu činnosti žlčníka, na zníženie hladiny cholesterolu. Okrem flavonoidov možno medzi jej účinnými látkami objaviť aj kvercetín, saponíny a arenarínové komplexy. Vďaka svojmu účinku proti kŕčom sa odporúča aj pri tráviacich problémoch a pre svoje protizápalové vlastnosti sa používa hlavne zvonka v kozmetických prípravkoch.

Haritaki

Haritaki

(Terminalia Chebula) Jedna zo základných rastlín ajurvédy, Tibeťania ju nazývajú ju kráľovnou, pretože očistí od toxických látok a podporuje vývoj zdravých tkanív a organizmu. Je mimoriadne obľúbená vďaka účinkom, ktoré fungujú proti nadmernej plynatosti, podporujú trávenie, zastavujú krvácanie a zmierňujú vznik vredov a hnačku. Rovnako tiež zmierňuje bolesť na hrudníku, znižuje krvný tlak a hladinu cholesterolu. V poslednej dobe sa opäť stala stredobodom výskumu kvôli silnému antivírusovému účinku.

Amla

Amla

(Emblica Officinalis) Jedna z najbežnejšie používaných rastlín. Hoci má účinky aj rastlina ako celok, najčastejšie sa používajú jej plody. Okrem toho, že znižuje hladinu cukru v krvi a cholesterolu, má mimoriadne vysoký obsah vitamínu C a vďaka svojim antioxidantom sa jeho účinok vyrovná účinku zeleného čaju. Vynikajúco čistí krv a chráni cievy, jedna z jeho aktívnych zložiek, minoxidil, upútala na seba pozornosť vedeckého sveta svojim účinkom predlžujúcim život. Používa sa v tradičnej indickej medicíne na prevenciu ochorení hrdla, krvácania a okrem iného bakteriálnych, vírusových, alebo plesňových infekcií.

Bazalka svätá

Bazalka svätá

(Ocimum tenuiflorum) Táto adaptogénna bylina je veľmi často používaná vnútorne aj zvonka na pomoc telu v boji proti parazitom. Okrem antibakteriálnych, antivírusových a protiplesňových účinkov je účinný aj proti rôznym gastrointestinálnym červom, a preto je preferovaný proti infekcií v tropických krajinách. Kráľovná bylín, ako ju v Indii volajú, však znižuje stres fyzického aj psychického pôvodu. Zlepšuje trávenie a zvyšuje výkonnosť. Moderný výskum tiež ukázal, že má mnoho pozitívnych vlastností, vrátane hypertenzie, hyperinzulinémie, inzulínovej rezistencie a vysokého cholesterolu.

Extrakt z yzopu lekárskeho

Extrakt z yzopu lekárskeho

(Hyssopus officinalis) Bylinkári odporúčajú yzop lekársky na liečenie prechladnutia, proti kašľu, bronchitíde, nadúvaniu, na liečenie tráviacich problémov, proti ťažkostiam pri menštruácii a na liečbu epileptických záchvatov. Posilňuje žalúdok a znižuje potenie. Yzop bol ako liečivá rastlina známy už v praveku, podľa Knihy byliniek „lieči ťažké dýchanie a zabíja červy v žalúdku“.

Fenikel

Fenikel

(Foeniculum vulgare) Fenikel je korenie a rastlina zároveň. Jeho účinky využívajú proti kašľu, kŕčom, nadúvaniu, zlepšuje chuť do jedla. Môže byť nápomocný aj pri niektorých gynekologických problémov.

Tymian

Tymian

(Thymus vulgaris) Už skoro 4000 rokov používaná bylina a korenina. Jeho účinné látky využívané v medicíne sú najmä esenciálne oleje, rovnako ako triesloviny a flavonoidy. Tymian sa používa na dezinfekciu vonkajších rán, vnútorne na tráviace ťažkosti, bolesti hrdla, zápal hrtana, kašeľ a na upokojenie nervového systému.

Oman pravý

Oman pravý

(Inula helenium) Táto liečivá rastlina je medzi bylinkármi populárna pre svoju univerzálnosť. Využíva sa pri strate chuti do jedla, pri ochorení obličiek, žlčníka, pri črevných parazitoch, astme a vysokom krvnom tlaku. Jeho esenciálne oleje sú základnou zložkou močo- a žlčopudných prípravkov. Ničí baktérie, ktoré produkujú hnis, preto sa používa aj na dezinfekciu močových ciest. Pôsobí proti problémom pri menštruácii.

Klinček

Klinček

(Syzygium aromaticum) Aj keď je klinček všeobecne známy ako korenina, má vynikajúce vlastnosti aj ako liečivá rastlina: vďaka svojim protizápalovým, baktericídnym, antivírusovým a fungicídnym, analgetickým, antispazmodickým, protizápalovým a trávenie podporujúcim účinkom má mimoriadne rôznorodé použitie. Jeho olej príjemnej vône sa používa aj v rámci aromaterapie, v prípade reumatizmu a artritídy, ale dá sa použiť aj pri bolestiach zubov a zápachu z úst.

Šalvia

Šalvia

(Salvia officinalis) Šalvia obsahuje dobre využiteľné esenciálne oleje, triesloviny, diterpenoidy a flavonoidy. Vzhľadom na mnohé účinné látky sa dá využívať pri širokej škále ochorení. Šalvia má vynikajúce využitie pri zápaloch a nadmernom potení. Extrakt zo šalvie sa používa ako kloktadlo pri zápale ďasien, ústnej dutiny a zápale sliznice ústnej dutiny. Šalvia je jednou z najlepších bylín pri ochorení dýchacích ciest. Vnútorné použitie sa odporúča pri nadúvaní a tráviacich ťažkostiach.

Štiavec konský

Štiavec konský

(Rumex) Plodina a listy rastliny obsahujú hlavne flavonoidy, hlavnými účinnými látkami nachádzajúcimi sa v koreňoch sú deriváty antrachinónu a triesloviny. Plody a semená sú známe predovšetkým kvôli svojim antimikrobiálnym účinkom. Koreň v závislosti od toho, aký pomer účinných látok sa v ňom nachádza, posilňuje žalúdok, zlepšuje trávenie a môže mať aj preháňavé účinky.

Kapsula (VCAPS)

Kapsula (VCAPS)


Slim Tea Slim Tea

Xilit

Xilit

Sladidlo na prírodnej báze, ktoré je účinné proti zubnému kazu, ďalej sú známe aj jeho antibakteriálne účinky.

Mäta pieporná

Mäta pieporná

(Mentha piperita) Listy mäty piepornej obsahujú esenciálne oleje (mentol, menton, mentofurán), triesloviny a flavonoidy. Už dávno je známe, že podporuje trávenie a zlepšuje chuť do jedla. Mäta sa používa na žalúdočné a črevné ťažkosti a problémy so žlčníkom. Mäta znižuje pocit nevoľnosti, je osvedčená ako liek proti nadúvaniu, kŕčom, upokojuje nervy, znižuje bolesti hlavy, má dezinfekčné účinky, čistí krv, okrem toho má dobrý účinok aj pri liečbe ochorení dýchacích ciest. Mäta sa používa aj na liečbu menštruačných porúch

Medovka lekárska

Medovka lekárska

(Melissa officinalis) Listy medovky lekárskej obsahujú esenciálne oleje, triesloviny, flavonoidy a kyselinu kávovú. Účinné látky medovky lekárskej majú upokojujúci a protivírusový efekt. Medovka lekárska pôsobí upokojujúco na nervový systém a srdce a má uvoľňujúce účinky na kŕče. Stimuluje trávenie a často sa používa pri bolestiach hlavy, nespavosti, poruchách spánku. Medovku lekársku sa mimoriadne odporúča používať v prípade pokazeného žalúdka, pri zvýšenej žalúdočnej kyseline, nevoľnosti či nadúvaní. Známe sú aj ďalšie účinky medovky lekárskej, ako sú napr. stimulačný účinok pri potení, pri vetroch a stimulačný účinok žlčových funkcií.

Pestrec mariánsky

Pestrec mariánsky

(Silybum marianum) Účinnosť pestreca mariánskeho je známa proti ochorení pečene. Za svoje účinky vďačí hlavne látke silymarín. Silymarín sa nachádza v semenách rastliny, zvyšuje a posilňuje funkcie pečene tým, že zabraňuje úbytku látky glutation, produkovanej v pečeni. Glutation je nevyhnutnou látkou pre detoxikáciu organizmu. Pestrec mariánsky má antioxidačný účinok proti škodlivým voľným radikálom.

Aníz

Aníz

(Pimpinella anisum) Liečivá rastlina, ktorá podporuje trávenie, pomáha pri odkašliavaní, vynikajúco pôsobí proti nadúvaniu a znižuje plynatosť. Má cielené účinky pri niektorých gynekologických ochoreniach a ochoreniach mužských pohlavných orgánov.

Dužina sliviek

Dužina sliviek

Vďaka svojmu bohatému obsahu minerálnych látok a vitamínov prispievajú slivky pri udržaní zdravia. Ovocie sa často používa na liečbu zápchy kvôli laxatívnemu účinku. Obsah vlákniny a sorbitolu zlepšuje metabolizmus a vitamín C, ktorý obsahuje, pomáha bojovať proti zápalom a voľným radikálom.

Šťaveľ

Šťaveľ

Šťavel je prírodným zdrojom fosforu, železa, flavonoidov, vitamínu C a minerálnych solí. Pôsobí posilňujúco na imunitu a vitalizujúco. Ide o diuretikum, prispieva k zlepšeniu odolnosti.

Škorica

Škorica

(Cinnamomum verum) Konzumáciou škorice sa rýchlejšie vytratí nadúvanie, ďalej môže byť škorica účinná ako pomoc pri nevoľnosti, alebo pri akýchkoľvek iných žalúdočných ťažkostiach. Škorica zmiešaná s medom môže mať priaznivý účinok aj pri prevencii žalúdočných vredov, preto rozhodne stojí za vyskúšanie.

Ďumbier lekársky

Ďumbier lekársky

(Zingiber officinale) Vďaka svojim vlastnostiam má ďumbier - inak známy ako zázvor - priamy vplyv na fungovanie žalúdka a črevného traktu – pri kŕčoch a nadúvaní. Účinná látka rastliny sa nachádza v koreni, ktorý obsahuje esenciálne oleje. Tieto oleje znižujú dráždenie sliznice. Má protizápalové účinky, čo sa dá vynikajúco využiť v prípadoch prechladnutia a bronchitídy. O ďumbieri je všeobecne známe, že je vynikajúci na zmiernenie zažívacích ťažkostí, ale môže byť nápomocný aj pri nevoľnosti. Je dobrým stimulantom trávenia a zvyšuje chuť do jedla.

Ľan siaty

Ľanové semienka

(Linum usitatissimum) Hlavné účinné látky ľanových semien zmierňujú príznaky ochorení čriev, sliznice žalúdka a cukrovky. Ľanové semená (Lini semen) sa zalejú vlažnou vodou, čím sa vytvorí ľanový sliz, ktorý je účinný na problémy s črevami a žalúdočnej sliznice. Po vylisovaní ľanového oleja zostane zvyšková hmota, ktorá má vynikajúce účinky v prípade zmiernenia zápalu.

Rumanček kamilkový

Rumanček kamilkový

(Matricaria recutita) O rumančeku kamilkovom sa hovorieva aj ako o liečivej rastline „dobrej na všetko“. Primárna oblasť použitia je tráviaca sústava. V tráviacom trakte sa najviac zužitkujú jeho protizápalové, protikŕčové a antiseptické účinky na črevá. Pomáha pri nadúvaní, hnačke, vyrážkach, žalúdočných problémoch a zápale žalúdka, ďalej pri poruchách menštruácie a iných ochorení dolnej časti tela, proti nespavosti, zápale nadsemenníkov, pri horúčke, bolestiach zubov a ošetrovaní rán. Rumanček kamilkový uľahčuje vyprázdňovanie bez toho, aby spôsoboval hnačku.

Ruža šípková

Ruža šípová

(Rosa canina) Ľudia už v staroveku poznali jej liečivé účinky, najmä proti chradnutiu tela. Vysoký obsah vitamínu C zvyšuje obranyschopnosť organizmu, obsahuje flavonoidy, ktoré majú protizápalové a antibiotické účinky na posilnenie imunity. Vďaka obsahu pektínu zase pomáha pri trávení.

Kôra pomaranča

Kôra pomaranča

(Citrus sinensis) Pomaranč obsahuje flavonoidy, vitamíny a antioxidanty. Vďaka mnohým látkam s prospešnými účinkami má protizápalové, antibiotické účinky.

Sorbitol

Sorbitol

Sorbitol je prírodná náhrada cukru, ktorá možno nájsť v ovocí, najmä v slivkách. Má nižší energetický obsah ako cukor a jeho konzumácia je bezpečná aj pre diabetikov. Jeho konzumácia, ako náhrada cukru, nespôsobuje zubný kaz.

Eritrit

Eritrit

Eritrit (Erytritol) je prírodný cukrový alkohol. Jeho kalorický obsah je výrazne nižší, ako v prípade cukru, čo z neho robí obľúbený doplnok pri diétach a chudnutí. Vďaka svojej chemickej štruktúre sa v organizme nerozkladá (neodbúra ho telo), takže na rozdiel od nadmernej konzumácie cukru nemá žiadne škodlivé metabolické účinky. Nespôsobuje tráviace ťažkosti, nemá negatívny vplyv na hladinu cukru v krvi a hladinu inzulínu.


ToXiClean kapsula ToXiClean kapsule

K-Humifulvát

K-Humifulvát

K-Humifulvát je univerzálna účinná látka na prírodnej báze, ktorá pomáha využiť všetky stopové prvky, dokáže znižovať účinky otravy ťažkými kovmi a zabraňuje vstrebávaniu ťažkých kovov pochádzajúcich zo znečisteného životného prostredia a z negatívnych vplyvov prostredia niektorých pracovísk.

Kurkuma

Kurkuma

(Curcuma longa) Táto rastlina má už celé tisíce rokov históriu v tradičnej indickej medicíne. Používa sa ako stimulant trávenia, pri rôznych horúčkovitých ochoreniach, infekciách, ochoreniach kĺbov a pečene. Kurkuma bola známa už aj v starej čínskej medicíne. Číňania ju používali na zlepšenie krvného obehu, zabraňuje totiž vzniku krvných zrazenín, čím znižuje možnosť vzniku trombózy. Používa sa ďalej na zmiernenie krvácania a menštruačné ťažkosti.

Silymarin

Silymarin

Silymarin zvyšuje a posilňuje funkcie pečene tým, že zabraňuje nedostatku látky glutation, ktorú produkuje pečeň. Glutation je pri procese detoxikácie organizmu nevyhnutnou zložkou.

Extrakt z feniklu

Extrakt z feniklu

(Foeniculum vulgare) Fenikel je korenie a liečivá rastlina zároveň. Vo farmaceutickom priemysle sa jeho účinky využívajú proti kašľu, kŕčom, nadúvaniu, zlepšuje chuť do jedla. Môže byť nápomocný aj pri liečbe niektorých gynekologických problémov.

Výťažok z mäty piepornej

Výťažok z mäty piepornej

(Mentha piperita) Listy mäty piepornej obsahujú esenciálne oleje (mentol, menton, mentofurán), triesloviny a flavonoidy. Už dávno je známe, že podporuje trávenie a zlepšuje chuť do jedla. Mäta sa používa pri žalúdočných, žlčníkových a črevných problémoch. Mäta znižuje pocit nevoľnosti, je osvedčená ako liek proti nadúvaniu, kŕčom, upokojuje nervy, znižuje bolesti hlavy, má dezinfekčné účinky, čistí krv, okrem toho má dobrý účinok aj pri liečbe ochorení dýchacích ciest. Mäta sa používa aj na liečbu menštruačných porúch.

Výťažok z artičoku

Výťažok z artičoku

(Cynara cardunculus) Účinné látky nachádzajúce sa v artičoku sú: cinarin, laktóny, alkaloidy, flavonoidy a horké látky. Tieto účinné látky pomáhajú pri regenerácii tkaniva pečene, pri vylučovaní žlče, prispievajú k zníženiu cholesterolu a podporujú aj trávenie. Konzumácia artičoku prispieva k zníženiu rizika vysokého krvného tlaku a vzniku aterosklerózy, ďalej má blahodarné účinky na cukrovku, na poruchy obličiek a močového mechúra. V koreni artičoku sa nachádzajú účinné látky s antibiotickými účinkami.

L-Kyselina askorbová (vitamín C)

L-Kyselina askorbová (vitamín C)

(Acidum ascorbicum) Kyselina askorbová je látka nevyhnutná pre tvorbu kolagénu užitočného pre pokožku. Povzbudzuje činnosť imunitného systému a vďaka svojim antioxidačným schopnostiam chráni organizmus pred škodlivými účinkami rakovinotvorných látok.

Mikrokryštalická celulóza

Mikrokryštalická celulóza

Táto látka rastlinného pôvodu nám umožní, aby sme počas výroby vedeľi naplniť kapsule.


Swiss Probiotix Swiss Probiotix

Lactobacillus acidophilus

Lactobacillus acidophilus

Druh prospešných baktérií kyseliny mliečnej, ktoré podporujú trávenie, zabraňujú premnoženiu rôznych patogénov a húb, pomáhajú predchádzať zápche, sú účinnou pomocou pri liečbe rôznych zápalových ochorení čriev, zlepšujú fungovanie imunitného systému a znižujú riziko niektorých infekcií dýchacích ciest.

Lactobacillus paracasei

Lactobacillus paracasei

Prospešné baktérie, ktoré sa nachádzajú v črevnej flóre ľudského organizmu. Účinná pomoc pri odstránení hnačky, v jednotlivých prípadoch znižujú príznaky alergie, pomáhajú regulovať krvný tlak a znižujú hladinu cholesterolu. Ďalej prispievajú k udržaniu zdravia črevnej sliznice.

Bifidobacterium longum

Bifidobacterium longum

Bifidobacterium longum je baktéria s priaznivým účinkom, ktorá je súčasťou prirodzenej črevnej flóry človeka. Prispieva k udržaniu zdravia hrubého čreva, zabraňuje šíreniu škodlivých baktérií a má pozitívny vplyv na funkciu imunitného systému.

Streptococcus thermophilus

Streptococcus thermophilus

Streptococcus thermophilus je druh baktérie mliečneho kvasenia, ktorá sa vyskytuje vo fermentovaných mliečnych výrobkoch. Zvyčajne sa používa pri výrobe jogurtov. Baktéria s blahodarným účinkom, ktorá prispieva k udržaniu rovnováhy črevnej flóry človeka, čím prispieva k udržaniu zdravia tráviaceho systému.

Lactobacillus Fermentum

Lactobacillus Fermentum

Posilňuje imunitu a má vplyv aj na rozklad potravy, takže môže byť nápomocný aj pri chudnutí.

Lactobacillus Helveticus

Lactobacillus Helveticus

Poskytuje pomoc pri liečbe a prevencii žalúdočných porúch spôsobených antibiotickými kúrami, pomáha zmierniť hnačku.

Lactobacillus Rhamnosus

Lactobacillus Rhamnosus

Má aktívne protizápalové účinky, a tieto účinky vyvíja hlavne v črevnom systéme. Zmierňuje príznaky hnačky, podporuje zdravie žalúdka a črevných stien a tiež prispieva k prevencii. Stimuluje imunitný systém a pomáha zmierňovať zápaly tráviaceho systému a ekzémy. Okrem toho môže zmierniť depresiu a stres.


Detox Vital Detox Vital

L-Kyselina askorbová (vitamín C)

L-Kyselina askorbová (vitamín C)

(Acidum ascorbicum) Kyselina askorbová je látka nevyhnutná pre tvorbu kolagénu užitočného pre pokožku. Povzbudzuje činnosť imunitného systému a vďaka svojim antioxidačným schopnostiam chráni organizmus pred škodlivými účinkami rakovinotvorných látok.

Vitamín K1

Vitamín K1

(Phillokinon) Vitamín K1 je dôležitým regulátorom krvnej zrážanlivosti, ďalším jeho prínosom je, že pomáha detoxikačnej funkcii pečene. Niektoré výskumy potvrdili, že je potrebný aj pre stavbu kostí.

Vitamín D3

Vitamín D3

(Cholecalciferol) Vitamín D3 zlepšuje využitie vápnika v organizme, podporuje stavbu kostí. Priamo pôsobí na fungovanie buniek pri budovaní kostí , ďalej má priaznivý účinok na správne funkcie imunitného systému

Beta-karotén

Beta-karotén

Karotenoidy majú antioxidačný účinok, môžu znižovať výskyt nádorových ochorení pľúc, pokožky, žalúdka a hrubého čreva. Beta-karotén je provitamín vitamínu A. Organizmus je schopný premeniť beta-karotén v potrebnom množstve na vitamín A. Vitamín A je dôležitý pre udržanie dobrého zraku a zdravých slizníc, prvým znakom jeho absencie je šeroslepota.

Uhličitan vápenatý

Uhličitan vápenatý

(Vápnik, Calcium carbonate, CaCO3) Uhličitan vápenatý je anorganická zlúčenina patriaca medzi uhličitany. V medicíne sa využíva na viazanie kyseliny a na vstup vápnika. Z minerálnych látok vyskytujúcich sa v organizme má v organizme najvyšší podiel, pričom tento podiel predstavuje 1,5 – 2 % telesnej hmotnosti. 99 % tohto množstva sa nachádza v kostiach. Vápnik podporuje stavbu silných kostí a kĺbov a spolu s fyzickou aktivitou je obzvlášť dôležitý pri prevencii i liečbe osteoporózy. Adekvátny príjem vápnika môže znížiť vysoký krvný tlak.

Horčík

Oxid horečnatý

Je to zlúčenina horčíka a kyslíka, ktorý sa nazýva aj pálená magnézia. Vo veľkej miere obsahuje horčík, často sa aplikuje v prípade neutralizácie žalúdočnej kyseliny. Horčík je pre organizmus nenahraditeľná minerálna látka, nakoľko má dôležitú úlohu v metabolizme a je potrebný aj pre funkciu enzýmov. Horčík sa popri vápniku podieľa aj na pevnosti kostí a zubov. Jeho vplyvom rastie pružnosť cievnych stien a zlepšuje aj efektivitu činnosti srdca.

Oxid zinočnatý

Oxid zinočnatý

Zinok je zložkou rôznych enzýmov v tele. Dôležitú úlohu zohráva v metabolizme, pri regulácii hladiny cukru v krvi, pri procese fotosyntézy bielkovín, fungovaní hormónov v organizme a pri tvorbe kostí. Zinok je pre organizmus potrebný pri využití vitamínu A a prispieva k zachovaniu zdravia zraku, pokožky, nechtov a vlasov. Je nevyhnutný pre správne fungovanie imunitného systému, chráni pred škodlivými účinkami oxidatívneho stresu, čím znižuje riziko vzniku rakovinových ochorení. Zinok je ďalej zapojený do procesu bunkového delenia a syntézy DNA.

Síran meďnatý

Síran meďnatý

Meď je dôležitou súčasťou spojivového tkaniva. Ďalej zohráva úlohu pri regulácii energie v organizme, pri procesoch prepravy železa a pri fungovaní nervového a imunitného systému. Meď chráni pred oxidatívnym stresom, čím znižuje riziko vzniku rakovinových ochorení.

Síran chromitý

Síran chromitý

Chróm má dôležitú úlohu pri metabolizme sacharidov a pri regulácii hladiny cukru v krvi. Stabilizuje energiu v organizme a zvyšuje výkonnosť organizmu.

Chlorid mangánatý

Chlorid mangánatý

Mangán je dôležitou súčasťou spojivového tkaniva. Dôležitú úlohu má aj pri regulácii energií organizmu, pri tvorbe kostí, chráni proti oxidatívnemu stresu, čím znižuje riziko vzniku rakovinových ochorení

Pšeničná múka

Extrakt z pšeničnej trávy

(Triticum) Pšeničná tráva obsahuje všetky známe minerálne látky a stopové prvky, ďalej ju charakterizuje vysoká hladina antioxidantov a obsah aktívnych enzýmov. Z toho vyplýva, že má širokospektrálny protizápalový, detoxikačný a čistiaci účinok. Účinne zlepšuje trávenie a zvyšuje chuť do jedla. Prispieva aj k optimálnemu fungovaniu imunitného systému. Pšeničná tráva má vysoký obsah chlorofylu, preto jej konzumácia zvyšuje obsah kyslíka v krvi.

Riasa Spirulina prášok

Riasa Spirulina prášok

Riasa Spirulina vo veľkom množstve obsahuje živiny potrebné pre ľudský organizmus. Má významný obsah beta-karoténu, vitamínu B, vitamínu E a kyseliny listovej. Vo veľkom množstve sa v nej nachádza draslík, vápnik, horčík, selén, zinok a železo. Obsahuje tiež omega 3-mastné kyseliny, ktoré pomáhajú v prevencii aterosklerózy a kardiovaskulárnych ochorení. Spirulina má priaznivé účinky na fungovanie pečene, zlepšuje prívod kyslíka do buniek, ďalej má antioxidačné účinky a posilňuje imunitu.

Extrakt zo ženšena

Extrakt zo ženšena

(Panax ginseng) Ženšen je liečivá rastlina so širokými možnosťami využitia, ktorá vďaka obsahu ginsenoidov odstraňuje príznaky spôsobené stresom, ďalej zlepšuje duševnú a telesnú výkonnosť. Ženšen sa preto dobre využíva na zvýšenie pracovného výkonu a koncentrácie, ďalej v prípade rekonvalescencie po chorobe, alebo proti únave. Ďalšími prospešnými zložkami sú panaxy, ktoré znižujú hladinu cukru v krvi, ako aj polysacharidy, ktoré posilňujú imunitu. Na základe niektorých štúdií má ženšen aj antioxidačné účinky a pomáha pri predchádzaní vzniku artériosklerózy, ochorení pečene a zraku.

Výťažok zo zeleného čaju

Výťažok zo zeleného čaju

(Camellia sinensis) Zelený čaj obsahuje rôzne antioxidanty, ktoré majú všeobecný ochranný vplyv na zdravie. Sú to polyfenoly a flavonoidy, ktoré zabraňujú škodlivej aktivite voľných radikálov. Konzumácia zeleného čaju znižuje pravdepodobnosť vzniku kardiovaskulárnych ochorení, artritíde (zápalové ochorenie kĺbov) a Alzheimerovej choroby. Zelený čaj ďalej vo veľkom množstve obsahuje draslík, vápnik a fluór, preto môže jeho konzumácia znižovať aj možnosť vzniku osteoporózy. Vďaka katechínom, ktoré obsahuje, má čaj aj antiseptické a antibakteriálne účinky.

Prášok zo šťavy ananásu

Prášok zo šťavy ananásu

(Ananas) Ananás obsahuje významné množstvo vitamínu A, B a C, kyseliny listovej a draslíka. Ďalšou cennou vlastnosťou ananásu je to, že obsahuje enzým bromelain, ktorý zohráva úlohu pri trávení bielkovín a podporuje metabolizmus tukov.

Enzým papaín

Enzým papaín

Enzým papaín nachádzajúci sa v papáji odbúrava bielkoviny, podporuje trávenie mäsitých pokrmov a iných potravín s obsahom bielkovín. Môže sa použiť aj ako súčasť liečby proti črevným parazitom.

B3 vitamin

VITAMÍN B3

Vitamín B3 je nevyhnutný pre správnu činnosť nervového, obehového a tráviaceho systému. Aktivuje enzýmy potrebné pre metabolizmus uhľohydrátov, tukov a bielkovín. Zohráva dôležitú úlohu pri detoxikácii a tvorbe cholesterolu.

Vitamin-E

VITAMÍN E

Vitamín s antioxidačným účinkom rozpustný v tukoch, ktorý zabraňuje produkcii voľných radikálov. Chráni bunky, zabraňuje tvorbe krvných zrazenín, a tým chráni zdravie srdca a mozgu. Znižuje možnosť vzniku infekcií a urýchľuje hojenie rán.

Vitamín B5

VITAMÍN B5

Vitamín B5 prispieva k normálnemu fungovaniu nervového systému a k zdraviu pokožky a vlasov. Poskytuje ochranu proti vyčerpanosti a infekciám a urýchľuje hojenie rán.

Vitamín B2

VITAMÍN B2

Vitamín B2 má priaznivý vplyv na rast pokožky, nechtov a vlasov, zlepšuje zrak a pomáha liečiť a predchádzať zápalovým ochoreniam. Podporuje metabolizmus sacharidov, bielkovín a tukov.

Vitamín B6

VITAMÍN B6

Vitamín B6 prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému, okrem toho hrá tiež dôležitú úlohu v metabolizme sacharidov a tukov. Jeho nedostatok môže spôsobiť podráždenosť, stres a kožné problémy.

Vitamín B1

VITAMÍN B1

Vitamín B1 má stimulačný účinok na mozog, zvyšuje krvný obeh a napomáha tvorbe krvi. Ako antioxidant pomáha chrániť zdravie. Je nevyhnutný pre zdravé fungovanie nervového systému, svalov a srdcového svalu.

Vitamín B9

VITAMÍN B9

Vitamín B9, alebo kyselina listová, je dôležitý vo vode rozpustný vitamín. Hrá dôležitú úlohu v metabolizme a delení buniek. Znižuje pravdepodobnosť vzniku kardiovaskulárnych ochorení. Pomáha pri odbúravaní bielkovín a krvotvorbe.

Vitamín B7

VITAMÍN B7

Vitamín B7 sa podieľa na metabolických procesoch, ako stavebný prvok určitých enzýmov. Prospešne pôsobí na zdravie vlasov a nechtov. Zvyšuje citlivosť buniek na inzulín, takže môže byť tiež účinný pri liečbe cukrovky.

Vitamín B12

VITAMÍN B12

Vitamín B12 je pre organizmus nevyhnutný. Hrá dôležitú úlohu v metabolizme, delení buniek, normálnej tvorbe červených krviniek a správnom fungovaní mozgu a imunitného systému.

CHLORID HOREČNATÝ

CHLORID HOREČNATÝ

Hrá dôležitú úlohu pri zdravej činnosti srdca, reguluje hladinu cholesterolu. Znižuje krvný tlak a môže poskytnúť pomoc pri žalúdočnej nevoľnosti. Bez neho nie je možné efektívne fungovanie nervov, svalov a mnohých enzýmov.

MOLIBDÁT DRASELNÝ

MOLIBDÁT DRASELNÝ

Hrá dôležitú úlohu pri zdravej činnosti srdca, reguluje hladinu cholesterolu. Znižuje krvný tlak a môže poskytnúť pomoc pri žalúdočnej nevoľnosti. Bez neho nie je možné efektívne fungovanie nervov, svalov a mnohých enzýmov.

SELENIT DRASELNÝ

SELENIT DRASELNÝ

Zohráva zásadnú úlohu pri zabezpečovaní správneho fungovania buniek. Je tiež potrebný pre produkciu žalúdočnej kyseliny a pre normálne fungovanie mnohých enzýmov.

JODID SODNÝ

JODID SODNÝ

Hrá úlohu v metabolizme sacharidov a bielkovín, je potrebný pre správnu funkciu svalov. Reguluje krvný tlak a aktiváciu určitých enzýmov.

Produkty spolu:
0